Arbetsledare

Logotyp

Arbetsledare

Är du på jakt efter en ny utmaning i ett stabilt företag med goda förutsättningar till personlig utveckling. I rollen som Arbetsledare Bygg & Berglaget arbetar du i ett företag som erbjuder en väldigt bred roll med väldigt spännande projekt. Rollen som Arbetsledare innefattar många roliga och varierande projekt i olika storlekar.Låter detta som en tjänst för dig? Läs vidare och ansök idag

Arbetsuppgifter:

  • Drift och underhållsarbete i tunnelprojekt och andra angränsande projekt.
  • En väldigt variationsrik roll med serviceprojekt, entreprenadprojekt och logistikstyrning
  • Planering och drift av personal.
  • Dokumentationer och administrativt arbete.
  • En delad roll där du arbetar på fält och kontor beroende på projektstatus.

Du erbjuds:    

  • En roll där du arbetar variationsrikt och får arbeta med ett härligt gäng som stöttar varandra.
  • Tjänstebil och andra goda förmåner.
  • Väldigt spännande projekt och personlig utveckling.
  • Ett företag där folk trivs och stannar väldigt länge.

Vi söker dig som:

  • Arbetar idag som arbetsledare eller är redo att ta nästa steg.
  • Du arbetar inom bygg, anläggning er angränsande bransch.
  • Vana av administrativt arbete, dokumenthantering samt god datorvana.
  • B-körkort och svenska i tal & skrift.

Som person är du:

  • Kommunikativ och kundorienterad.
  • Gillar att arbeta administrativt och samtidigt leda sitt team.
  • Prestigelös och lösningsorienterad.

Låter detta som rätt möjlighet för dig? Tveka då inte att skicka in din ansökan!
I denna rekrytering samarbetar Bygg & Berglaget med Jobway Rekrytering. Eventuella frågor besvaras av rekryterare Oscar Thiele på mail Oscar.Thiele@jobway.se. eller 073 – 5811804. Vi tillämpar löpande urval. Din ansökan behandlas konfidentiellt.

Om företaget:
Bygg & Berglaget, BBL, grundandes 2012 och är det yngsta bolaget i EA Gruppen. Sedan 2015 är BBL ett helägt dotterbolag till Frijo. Samtycke uppstod då både Frijo och BBL är experter på att driva arbeten i driftsatta ledningstunnlar och välbekanta med den utmaning som miljön ställer på organisation, säkerhet, logistik, maskiner med mera. Bygg & Berglaget förstår vikten av att kundens samhällskritiska verksamhet behöver fortgå samtidigt som vi utför allehanda bygg- och bergarbeten. Idag är företaget cirka 35 medarbetare med kompetens inom bergförstärkning, losshållning och betongarbeten.

Behöver du hjälp med rekrytering?

Läs mer